Haber Detayı
06 Mayıs 2018 - Pazar 00:04
 
Dilovası’da Kadın Sağlığı Eğitim Projesi Aralıksız Devam Ediyor
Dilovası Sağlık Müdürlüğü Kadın Sağlığı ve Eğitim Projesiyle bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarını, Kaymakam Mustafa Asım Alkan’ın eşi Sevim Alkan’ın katılım ve destekleriyle aralıksız devam ediyor.
Sağlık Haberi
Dilovası’da Kadın Sağlığı Eğitim Projesi Aralıksız Devam Ediyor

Dilovası İlçe Sağlık ekipleri  ilçede  faaliyet gösteren bayan çalışanların ağırlıklı  sanayi kuruluşlarına “Kadın Sağlığı ve Eğitim Projesi” eğitimlerine devam ediyor.

Dilovası’ndaki bayan ağırlıklı sanayi kuruluşlarınki kadın  çalışanlara  “Kadın Sağlığı ve Eğitim Projesi” kapsamında ilçenin Mimarsinan Mahallesi Yunus Emre Caddesi üzerinde bulunan  Lider Kozmetik Fabrikasındaki programa  İlçe Sağlık müdürü  Dr.Vanda Şirin ve İlçe Kaymakamı Mustafa Asım Alkan’ın eşi  Sevim Alkan’ın  katılımıyla destek verdiği  KSEP (Kadın Sağlığı ve Eğitimi Programı) işletmede bulunan bayanların ilgisi büyük oldu.

İşletmenin toplantı salonunda düzenlenen programa bayanlarla birlikte  tüm işyeri çalışanlarına da  Organ bağışı ve Akılcı ilaç kullanımının önemi anlatılarak, Kanser tarama kitleri (ggk) dağıtıldı.

Dr. Vanda  Şirin, yaptığı sununla  Kadın sağlığı, Organ bağışı,Sigaranın sağlığa zararları,Anne sütünün faydaları,uyuşturucuyla mücadele,dünyada kadınlarda en sık görülen meme kanserinde erken teşhisin önemi, rahim ağzı kanserinde smear ve hpv  taraması ve kolon kanserinde GGK testiyle kanserlerde erken teşhisin önemi konularında seminer verildi. Düzenlenen etkinlikte ayrıca kadınlara mamografi çekilmesi randevular verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası’da, Kadın, Sağlığı, Eğitim, Projesi, Aralıksız, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı