Haber Detayı
21 Nisan 2018 - Cumartesi 13:55
 
Dilovası Can Gülmen İlkokulu Farkındalık Oluşturuyor!
eTwinning Okumak Yaşamaktır adlı Uluslararası projeye Kocaeli adına katılan Dilovası Can Gülmen İlkokulu 4-B sınıfı ve öğretmen Gülşah Ongun farkındalık oluşturdu.
Eğitim Haberi
Dilovası Can Gülmen İlkokulu Farkındalık Oluşturuyor!

Fransa ve Rize Çayeli İshakoğlu İlkokulu işbirliği ile başlatılan eTwinning “Okumak Yaşamaktır” adlı projeye  Kocaeli adına katılan Dilovası Can Gülmen İlkokulu öğretmenlerinden  Gülşah Ongun  ve öğrencileri Darıca Hayvanat Bahçesi, Derince Harikalar Sahili, Ballıkayalar Tabiat Parkı, Gebze Çoban Mustafa Paşa Camii ve Osmangazi Köprüsü manzarasında okuma etkinliği yaptılar.

Projeye” Okuyorum, bilgi hazinemi geliştiriyorum” sloganı ile katılan Dilovası Can Gülmen İlkokulu 4/B sınıfı öğrencileri bı proje ile her yerde ve her zaman kitap okunabileceğini göstermek istediler. Belirledikleri mekanlarda okuma yaptılar ve farkındalık oluşturdular. Kocaeli’nin tarihi, turistik önemde mekanlarını diğer il ve proje ortağı ülkelere tanıtmayı amaçladılar.

Fransa, İtalya, Polonya, Azerbaycan, Ukrayna, Litvanya, İspanya, Arnavutluk, Portekiz, Romanya ülkelerinden birer öğretmen ve ülkemizden 81 ilden toplam 93 öğretmenin katılmış olduğu proje için çekilen fotoğraflar ortak havuzda toplanacak ve 28 Mayıs’ta aynı anda her ilde sergilenecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası, Can, Gülmen, İlkokulu, Farkındalık, Oluşturuyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı