Haber Detayı
13 Eylül 2018 - Perşembe 11:30
 
Dikkat! Okullara hademe alınacak
Kocaeli genelinde bulunan okullarda temizlikçi olarak çalıştırılmak üzere bin 50 kişi işe alınacak
Yaşam Haberi
Dikkat! Okullara hademe alınacak

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Toplum Yararına Program kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı devlet okullarında çalıştırılmak üzere bin 50 işçi alacak. Pazartesi günü başlayan başvurular yarın sona gerecek. Okullarda temizlik işçisi olarak çalışacak olan bin 50 kişi 9 ay görev yapacak. İşçilerin ücretleri ve GSS’leri Çalışma ve İş Kurumu tarafından verilecek. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarca çalışacak 28 kadrolu işçi için de başvurular başladı.
 

EVLERİNE EN YAKIN OKULA

Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı devlet okullarında temizlik personeli ihtiyacının karşılanması için Toplum Yararına Program kapsamında bin 50 işçi alımı için başvurular başladı. Pazartesi günü başlayan başvuralar cuma günü sona erecek. Başvuruların ardından Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü başvurular arasında öncelik kadın, engelliler ve 36 yaş üstü erkeklere vererek başvuranları evine en yakın okulda görevlendirecek. 9 ay çalışacak olan temizlik personelinin ücretini ve GSS’lerini Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü verecek.
 

28 KADROLU İŞÇİ ALINACAK

Ayrıca kurumda Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün açtığı 4 ayrı ilanda eski hükümlü, engelli ve terör mağdurlarını kadrolu işçi olarak eksik kadrolarına alacak. Bu alım kapsamında Kocaeli’ye 28 kişi alınacak. Eski hükümlü veya terör mağduru 13 kişi temizlik görevlisi, 15 engelli temizlik görevlisi, 3 engelli aşçı, 3 eski hükümlü ya da terör mağduru aşçı alınacak. Başvurular cuma günü sona erecek olan 28 işçi için 25 Eylül’de kura çekilişi yapılacak. Bu program için başvuracakların en az ilköğretim mezunu olması gerekiyor.

KURA AANKARA’DA

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde 3 bin 591 sürekli, 431 engelli, bin 276 eski hükümlü işçi için açtığı kadro dahilinde Kocaeli’de 63işçi alınacak. İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde çalışacak olan işçilerin en az ilköğretim mezunu olmaları şartı var. Sağlık Bakanlığında kadrolu işçi olmak isteyen vatandaşlar 13 Eylül’e kadar Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne başvuru yapabilecek. Başvurularda kimin işe alındığı 25 Ekim’de Ankara’da yapılacak kura ile belirlenecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dikkat!, Okullara, hademe, alınacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı