Haber Detayı
01 Ocak 2019 - Salı 15:35
 
Cistanche bitkisinin faydaları
Cistanche özü, güçlü sağlık yararları olan sarı bir çöl sümbül çiçeğinden gelir. Afrika, Çin, İran, Moğolistan ve Hindistan’ın yanı sıra doğunun diğer bölgelerinde de kökleri ve çalıları üzerinde büyüyen bir parazit bitkisidir.
Sağlık Haberi
Cistanche bitkisinin faydaları

Cistanche özü birçok konuda faydalı durumda. Cistanche özü, hem erkeklerde hem de kadınlarda cinsel sağlığı uyandıran ve teşvik eden akteozid ve ekinosit içerir. Ayrıca erken boşalma konusunda da yardımcı olabilir. Cistanche özü, kronik böbrek hastalığını iyileştiren bir bitki olarak kabul edilmiştir.

HASTALIKLARLA MÜCADELEYE YARDIMCI OLUR
Yapılan bir çalışmaya göre, cistanche özü ile tedavi edilen fareler, vücut içindeki doğal öldürücü hücrelerde önemli bir artış yaşadı. Bu da viral enfeksiyonlar ve kanser dahil vücudun hastalıklarla savaşmasına yardımcı olabilir. Cistanche özü, vücuttaki serbest radikalleri nötralize etmeye yardımcı olan ve kalp hastalığı, kanser gibi çeşitli rahatsızlıkların ve hastalıkların önlenmesine yardımcı olabilecek güçlü antioksidanlar içerir.

YAŞLANMA SÜRECİNİ YAVAŞLATIR
Araştırmalar cistanche özünün,bağışıklık fonksiyonunu destekleyerek ömrünü uzatmaya yardımcı olduğunu göstermektedir. Bu bitkinin yaşlılarda yorgunluğu azaltmaya yardımcı olabileceği de bulunmuştur. Kaslarınızı güçlendirmenize yardımcı olacak bir ürün arıyorsanız, cistanche özü sizin çözümünüz olabilir. Kaslarda glikojen depoları oluşturur ve egzersiz sırasında kas liflerinin parçalanmasını azaltır.

İLTİHAPLANMAYA İYİ GELİR
Cistanche özü, eklem ağrısı ve beyinde bulunan iltihaplanma gibi problemlere iyi gelir. Cistanche özünün bilinen bir başka fantastik faydası da kabızlığı gidermesidir. Bu, bağırsaklara nem eklenmesi ile gerçekleşir.

YAN ETKİLERİ
Doğru şekilde alındığında (normal dozlama), cistanche ekstresinin herhangi bir olumsuz yan etkisi yoktur. Ancak hamileyseniz veya emziriyorsanız kullanmaktan kaçınmalısınız. Ayrıca, bu ürünü küçük çocuklara vermemelisiniz.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cistanche, bitkisinin, faydaları,
Yorumlar
Haber Yazılımı