Haber Detayı
10 Haziran 2018 - Pazar 20:06
 
Çılgın Türklerden sonra çılgın Kocaelililer var!
Gördüğü ilgide ve kalabalıktan dolayı mutlu olan Cumhurbaşkanı Erdoğan çılgın Türklerden sonra çılgın Kocaeli’ler var dedi
Siyaset Haberi
Çılgın Türklerden sonra çılgın Kocaelililer var!

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli mitinginin ardından saat 18.30’da Perşembe Pazarı alanındaki mitinge katıldı. Büyük bir coşku ile karşılanan Erdoğan, vatandaşları selamladıktan sonra alkış ve sloganlar eşliğinde konuşmasına başladı. Kocaeli’ye önemli övgülerde bulunan Erdoğan, topluluğa seslenerek “Burada çılgın Türkler’den sonra, çılgın Kocaelililer var” dedi
 

TARİHİ MİTİNG 

24 Haziran seçimlerine günler kala, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kocaeli’de yine tarihi bir mitinge imza attı. Milli İrade Meydanı (Perşembe Pazarı Alanı” hınca hınç dolarken, alanda yer bulamayan vatandaşlar meydanın dışından mitingi takip etti. 17.30’da başlayacağı açıklanan mitingde Erdoğan kürsüye 18.30’da çıkarken, ondan önce AK Parti’nin önemli isimleri kürsüye çıkarak konuşma yaptı. 

 

BÜYÜK COŞKU 

AK Parti İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önce konuşma yaptılar. Sıcak hava ve Ramazan ayına rağmen büyük coşkunun yaşandığı miting alanına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelişiyle beraber coşku daha da arttı.  

 

KABINA SIĞMIYORSUN 

“Bugün yine kabına sığmıyorsun” diyerek sözlerine başlayan Erdoğan, “24 Haziran’da sandıkları patlatmaya hazır mısın? Kocaeli” dedi. On binlerce kişi hep bir ağızdan “Evet” derken, Erdoğan, Kocaeli’nin bu mitingde bir başka olduğunu söyledi. Erdoğan, “Bu topluluk dosta güven düşmana korku verir. Sizin sınır ve engel tanımayan şu tavrınız bize şevk veriyor” ifadesini kullandı.  

 

KALABALIĞI ÖVDÜ 

Mitingdeki kalabalığı sık sık öven Erdoğan “Eskiden şu çılgın Türkler vardı. Şimdi de şu çılgın Kocaeli var” dedi. Erdoğan, Kocaeli’ye Millet Bahçesi yapılacağını kaydederken, “Seka’da yürüyüş yapıyorsunuz. Şimdi Millet Bahçesi’nde çocuklarınızla beraber yatıp yuvarlanacaksınız” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kocaeli’deki Millet Bahçesi’nin Hünkar Çayırı’na yapılacağını söyledi. 

 

İHTİŞAMLI CAMİ 

Erdoğan,  Kocaeli’ye ihtişamlı bir cami yapılacağını vurgularken, “Kocaeli’de büyük bir cami yok. Kocaeli’de bu ihtişama yakışan bir cami yok. Ankara ve İstanbul’a büyük camiler yaptık. Kocaeli’ye de yapmamız lazım. Belediye başkanının hızla adım atması gerekiyor. Elini çabuk tutması gerekiyor” dedi. Erdoğan, Güney Otoyolu çalışmalarının da hızla devam ettiğini söyledi. 

 

KOCAELİSPOR VURGUSU 

Müjdeler vermeyi sürdüren Erdoğan, üniversite konusuna da değinirken, “Şimdi 3. üniversite hazırlığı yapıyoruz. İnşallah değerlendirmeleri yaptıktan sonra 3. üniversiteyi Kocaeli'ne kazandıracağız. Eğitim, bilim, sanat bunlar bizde” ifadelerini kullandı. Erdoğan 33 bin kişilik stat yaptıklarını da kaydederken, “Kocalispor'un hakkı Süper Lig bunu başarmanız lazım” diye konuştu. 


REKOR OY TALEBİ 

Kocaeli’nin rotasından hiç sapmadığını söyleyen Erdoğan, “10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 58.5, 1 Kasım seçimlerinde yüzde 56.5, 16 Nisan referandumunda yüzde 57 gibi bir oyla Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir oy veren Kocaeli’den yine rekor bekliyoruz. Ben size inanıyorum. Kocaeli hep başardı, yine başarır” ifadelerini kullanarak sözlerini tamamladı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çılgın, Türklerden, sonra, çılgın, Kocaelililer, var!,
Yorumlar
Haber Yazılımı