Haber Detayı
28 Şubat 2019 - Perşembe 13:15
 
Çiler, sosyal marketin müjdesini verdi!
Gebze Ticaret Odası Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı ve GTO Vakfı Mütevelli Heyet Toplantısı, Çiler’in başkanlığında düzenlendi.
Ekonomi Haberi
Çiler, sosyal marketin müjdesini verdi!

Alman Ticari Heyeti’nin de katılım gösterdiği programda konuşan Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, geçmiş toplantılarda belirttiği sosyal marketin 10 Mart’tan itibaren faaliyete geçeceğini duyurdu. GTO olarak, Türkiye’de ve dünyada yardıma ihtiyaç duyan her insana ulaşmaya çalıştıklarını aktaran Çiler, “İnsana yönelik çalışmalara önem veriyoruz. Yaptığımız projelerde başarı oranı çok yüksek. Hazırlanan bu binanın alt katı kermes olarak kullanılması planlanmıştı ancak hayata geçirdiğimiz projeyle burası sosyal market olarak kullanılacak. 500 hane ve yaklaşık 2 bin kişi buradan faydalanacak. 10 Mart’a kadar yetiştirme amacındayız, resmi açılışı daha sonra gerçekleştireceğiz. Bizlere desteklerini sunan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

“BİR KURUŞ PARA ÇIKMAYACAK”
Toplantının devamında market hakkında bilgiler vermeye devam eden Çiler, “İhtiyaç sahibi ailelerimiz tespit edilecek ve bunlara bir kart vereceğiz. Her ay neye ihtiyacı varsa o doğrultuda tercihler yapacak. Bu markette her ihtiyaç düşünüldü. 12 ay boyunca hizmet verecek bir alan oluşturduk. Kasamızdan bir kuruş para çıkmayacak. İstihdama katkı sağlayarak, sadece çalışanların parasını odamız ödeyecek. Türkiye’de böyle bir projeye sahip olan başka oda yok. Yeni dönemde hangi belediye bizle uyumlu çalışırsa bir sosyal market daha açacağız” ifadelerini kullandı.

“EĞİTİME VERDİĞİMİZ ÖNEM ORTADA”
Geçtiğimiz gün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’la yaptıkları görüşme hakkında da konuşan Çiler, “Rıfat bey o kadar oda ve borsa içinde sadece bizi Bakan Selçuk’la görüştürdü çünkü bizim eğitime verdiğimiz önem ortada. Meslek Liselerini ve GOSB içerisinde hazırladığımız projeyi Bakan Selçuk’la görüştük. Meslek Lisesi, sadece memleket değil, OSB’lerin ve üreten insanlarında meselesidir. Usta çırak yetiştiremiyordu, böyle bir sürece gelmiştik. Artık ara eleman değil, aranan eleman olmak zorundasınız. Geçmişten ders alıp, yeniye ışık yakacak adamlar lazım. Yakında Akıllı oda nasıl olur bunu da göreceksiniz” açıklamalarında bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çiler,, sosyal, marketin, müjdesini, verdi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı