Haber Detayı
31 Ocak 2019 - Perşembe 10:52
 
Çiler, Erdoğan'a söz verdi!
Gebze Ticaret Odası Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısında , Ankara'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'la gerçekleştirdiği konuşmanın detaylarını paylaştı.
Ekonomi Haberi
Çiler, Erdoğan'a söz verdi!

GTO Ocak Ayı Meclis Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı Çiler'in öncülüğünde toplandı. Programda ilk olarak SGK Gebze Şube Müdürü Hüseyin Şenlik işverenlere yönelik katkılarından bahsederken, ardından kürsüye çıkan İŞKUR Gebze Şube Müdürü Nurullah Karataş, istihdam artışı için işverene sunulan teşvik programlarından sundukları söz etti. Konuşmaların akabinde GTO'nun Aralık ve Ocak ayında gerçekleştirdiği faaliyet raporları sunumu yapılırken, gündem konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Çiler, Kocaeli'nin 2018 yılında ihracatta Türkiye ikincisi olduğunu ve bunun da Gebze sayesinde gerçekleştiğini vurguladı. Çiler, "2018 yılında elde edilen ihracat rakamı Cumhuriyet tarihinin en büyük rakamıdır. Bu bizler için başlangıç olmalı ve yeni yılda yeni rekorların altına imza atmalıyız" dedi.

"EN BÜYÜK KATKIYI GEBZE SAĞLAYACAK"
Geçtiğimiz hafta Ankara'da gerçekleşen 'Türkiye Ekonomi Şurası' hakkında da bilgiler veren GTO Yönetim Kurulu Başkanı Çiler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la arasında geçen diyalogu da oda üyeleriyle paylaştı. Çiler, Gebze'nin büyükşehirli il olması taleplerinin halen daha devam ettiğini Erdoğan'a aktarırken, "Gebze her ne kadar bir ilçe olsa bile, her zaman üzerine düşenden fazlasını yaptı. Daha önceki yıllarda Kocaeli'ni nasıl şampiyon yaptıysak, bu yıl da istihdamda en büyük katkıyı Gebze sağlayacaktır diye söz verdim. Ben Gebze'nin değerini anlatmaya çalıştım ve bundan sonra da anlatacağım. Bizim büyükşehirli il olma çabasından vazgeçme gibi bir lüksümüz yok" dedi.

"ÇABA GÖSTERMELERİNİ İSTEYİN"
Akabinde açıklamalarına devam eden Çiler, "9 tane organize sanayi bölgemiz, ikamet edenden daha fazla çalışan nüfusumuz var. 96 tane Ar-Ge merkezimiz ve Bilişim Vadimiz var. Bizim bölgemizde olan teknoloji merkezleri başka hiçbir yerde yok. Tasarım Vadisi de Gebze'ye kurulacak. 72 ilin toplamından daha fazla ihracat yapıyoruz istemek hakkımız değil mi? Bakın önümüzde yerel seçimler var. Oyunuzu kime verirseniz verin ama size gelenlerden Gebze'nin büyükşehir statüsünde il olması için çaba göstermelerini lütfen isteyin" şeklinde konuştu. Çiler daha sonra projesini yaptıkları, 'Sosyal Market'in Şubat ayında açılacağının da müjdesini verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çiler,, Erdoğan'a, söz, verdi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı