Haber Detayı
21 Eylül 2018 - Cuma 20:15
 
Caferilerden Kerbela anması!
Körfez ilçede çoğunlukta bulunan Caferiler, Kerbela olayının yıldönümünü gözyaşlarıyla andılar.
Yaşam Haberi
Caferilerden Kerbela anması!

Körfez Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nde bulunan Muhammediye Camisi’nde toplanan Caferiler, Hz. Hüseyin ve 72 yarenin şehit edildiği Kerbela’nın anmasını gözyaşlarıyla yerine getirdiler, matem havasında bir buluşma gerçekleştirdiler. Tekbirlerle göğüs sinesi vuran Caferilarin bu anma etkinliğine Körfez Müftüsü Sabri Bağcı, Körfez Belediye Başkan Vekili Faruk denli, AK Parti İlçe Başkan Vekili Selami Tanış ile CHP yöneticileri de katıldı.

Muhammediye Cami Derneği Başkanı Orhan Öz’ün konuşmasının ardından Körfez Müftüsü Sabri Bağcı söz aldı, “Peygamber emaneti Hz. Hüseyin içimize nakış olmuş. Hüseyin’in davası Kur’an davası. Onu anlatmak bizim görevimiz. Allah Hüseyin’e olan sevginizi artırsın, dualarınız kabul olsun” dedi.

Körfez Cemevi Dedesi Erkan Karsan da konuşmasında Allah’ın gönderdiği Kuran’ı başkaları kendi düzenlerini korumak için kullanırken, Hz,.Hüseyin’in onu düzeltmeye gittiğini belirtti. Camideki törenin ardından Caferiler, Kızılay’a kan bağışında bulundular. Katılımcılar, daha sonra kortej halinde Körfez Mezarlığı’na yürüdü, şehitliğe karanfiller bırakırken, dua edip, ilahiler okudu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Caferilerden, Kerbela, anması!,
Yorumlar
Haber Yazılımı