Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 22:59
 
Bu okul bir başka, hem de ücretsiz!
Dilovası Orhangazi Mahallesinde bu yıl eğitim ve öğretime açılan Nene Hatun Anaokulu fedakâr okul Müdürü İsmail Güney ve öğretmenlerin üstün gayretleriyle özel okulları bile geride bırakacak görsellik ve eğitim kalitesiyle hizmet veriyor.
Eğitim Haberi
Bu okul bir başka, hem de ücretsiz!

Bu sene başında eğitim ve öğretime başlayan Nene Hatun Anaokulu hür türlü teknolojik donanımın yanında sıcak ve ilgili kadrosuyla 72 minik yavruya hizmet veriyor. Ful donanımıyla dikkat çeken okulda sadece mahalleden değil ilçe genelinden de öğrenci kabulü yapılan anaokulunda her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş.

280 öğrenciye hizmet verebilecek kapasiteli Anaokulunda şimdilik 72 minik yavruya hizmet veren eğitim kurumunun her köşesine ilginin ve sıcaklığın hissedildiği gözleniyor.

Ana Okulu Müdürü İsmail Güney, öğrencilerimizin eğitimlerini en iyi şekilde almaları adına tüm çalışmalarımızı tamamladık. Öğrencilerimizin eğitim almalarını sağlamak için en ince ayrıntılar düşünülerek planlandı. Bana göre eğitimin en önemli kademesi ana okuldur. Bu sorumlulukla da eğitim öğretim için seferberiz dedi.

Okulu binasının modern dış görünüşü, çevre düzenlemesi ve okulun bakımlı oluşu, eğitim materyallerinin son teknolojiye uygun olması nedeniyle velilerin Özel Anaokulu olarak görerek eğitimin paralı olduğu kanaatiyle veliler okula kayıt için senin ilk başında mesafeli durmuş.  

Velileri, okulun bir devlet okulu olduğunu hiçbir ücret talep etmeden çocuklarını rahatlıkla bırakabileceklerini anlatan Okul Müdürü İsmail Güney, biz kapı kapı gezip öğrenci kaydı için velileri ikna ediyoruz. Bu konuda Mahalle Muhtarları ve civar esnaftan da destek isteyerek öğrenci kayıtları yapıyoruz. Biz ilçenin her yerinden öğrenciyi okulumuza kabul ediyoruz yeter ki ulaşılmayan ve eli tutulmayan minik yavrumuz kalmasın.

Ayrıca okulların açıldığından bu güne kadar yapılmış veli semineri çalışmalarımız ise çocuklarda teknoloji bağımlılığı, Çocuklarda kardeş kıskançlığı, Çocuklarda uyku düzeni ve uyku problemi çözümleri, Çocuklarda yaratıcılığın gelişmesinde ailenin önemini anlatımı yapılarak veliler bilincinin arttırılması hedeflenmiştir dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, okul, bir, başka,, hem, de, ücretsiz!,
Yorumlar
Haber Yazılımı