Haber Detayı
15 Ocak 2019 - Salı 17:20
 
Belediye Başkan Adayı Şayir,'Gönül belediyeciliği için yola çıktık
AK Parti Dilovası Belediye Başkan Adayı Hamza Şayir, bugün Dilovası İlçe Teşkilatı'nda basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Siyaset Haberi
Belediye Başkan Adayı Şayir,'Gönül belediyeciliği için yola çıktık

AK Parti Dilovası ilçe Başkanı Osman Akbulut, beraberinde Belediye Başkan Adayı Hamza Şayir ve İlçe yöneticileriyle birlikte basın toplantısı düzenledi. Toplantıda İlçe Başkanı Osman Akbulut Yüzde 50 seçim hedefini ilan ederken, Başkan Adayı Hamza Şayir de “Az laf, çok iş” vurgusu yaptı. İlk sözü alan ilçe Başkanı Akbulut, “Hamza bey, AK Parti teşkilatlarında yer almış bir arkadaşımızdır. Hamza bey, birlikte görev yaptığımız, teşkilatlarda çalışıp emeği olan bir kişi. Dilovası’nda sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmayacağız. Bizim için gönül belediyeciliği önemli. Biz gönüllere girmek istiyoruz. Burada hedefimiz en az Yüzde 50 oy almak. Biz bu oranı yakaladığımız zaman rakiplerimiz bizi bağlamıyor. Kaşımızda ki rakipler, ittifak yapmış, şunu destekliyormuş bizi ilgilendirmiyor. Biz Yüzde 50 hedef için çalışacağız. Önümüzde 70 gün var. Hamza bey heyecanı yüksek bir arkadaşımız, bunu sahada herkes görecektir.”dedi.

Toplantıya İlçe Başkanı Osman Akbulut’un yanı sıra AK Parti Dilovası Belediye Başkan Adayı Hamza Şayir, İl Yönetim Kurulu Üyesi Fazıl Korkmaz, İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Artut, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Sarıcı ile ilçe yöneticileri katıldı.

MİKRO MİLLİYETÇİLİĞE GEREK YOK

Dilovası’nda estirilen mikro milliyetçilik havasına tepki gösteren Akbulut, “Biz artık Dilovalıyız. Burada Mikro Milliyetçiliğe gerek yok. Daha güzel, daha iyi bir Dilovası için çalışmalıyız. Bu Bölgenin tek Milletvekili Cemil Yaman Ağrılı ve Dilovası’nın gururu. Evet burada Ağrı nüfusu fazladır, ancak kentin bütün unsurlarıyla bizler Dilovasıyız. Biz adam gibi adam Hamza Şayir’e oy istiyoruz. Çalışkan, dürüst, güvendiğimiz bir insana oy istiyoruz. Bunu isterken tüm teşkilatlarımızla beraberiz. Fotoğrafın bütününe bakıp, mikro milliyetçilik değil, Türkiye’nin tamamını kucaklıyoruz. Tüm teşkilatlarımızla sahada olacağız, vatandaşlarımızdan 5 yıl daha görev isteyeceğiz. Geride kalan 5 yılda eksiklerimiz oldu, hatalarımız oldu ama Dilovası’na hizmet etmek istedik. Dilovası’nda hiçbir seçim rahat değildir, emek vermeden, çalışmadan hiçbir seçim kazanılmaz.”diye konuştu.

KÖMÜRCÜLER SORUNU ÇÖZÜLECEK

Öte yandan Kömürcüler OSB’nin durumuyla ilgili de bilgi veren İlçe Başkanı Akbulut, “Kömürcüler OSB sıkıntılı ve ilçeye zarar veriyor. Hava kirliliği oluşturuyor. İlçe yöneticilerimiz bile bu konudan muzdarip. Milletvekilimiz burada, ama CHP’li bir vekil Cemil Yaman neredesin diye sorup, şov yapıyor. Cemil bey her gün burada. Bizler görüşmeleri yaptık, vekilimiz takipçisi. En kısa sürede bu sorunu çözeceğiz. Öyle çok büyük bir yatırım değil Kömürcüler. Beton atıldı diye taşınamaz değil ki. Belki Dilovası’na hakim olmayan bir tepede olsaydı kalabilirdi de. Hükümetimizin adımları atarak, bu sorunu çözeceğimize inanıyorum.”şeklinde konuştu.

BAŞKAN ADAYI ŞAYİR: HİZMETLERİN NEFERİ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM 

İlçe Başkanı Osman Akbulut’un ardından konuşan AK Parti Dilovası Belediye Başkan Adayı Hamza Şayir, “Siyasete girmekten onur duyduğum bir partide görev almaktan guru duyuyorum. AK Parti hizmetlerinin neferi olmaktan onur duyuyorum. Biz gönül belediyeciliği diyoruz, hizmet gerçekten gönül işidir. İlk günden bu yana destek veren herkese, öncelikle de belediye başkanımız Ali Bey’e teşekkür ediyorum. Eksikleri Ali Bey’in desteğiyle giderip, önümüze bakacağız. Dilovası’nı heyecanlandıracak çok güzel projelerimiz var. İnanın içimiz, içimize sığmıyor. Dilovası’nda oturmayan birileri olumsuz şeyler söylüyorlar, nifak tohumları ekmeye çalışıyorlar. Bize kimse nifak tohumu ekemeyecektir. Bizin önceliğimiz vatanımızın bütünlüğü, kardeşliğimizi pekiştirmektir” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediye, Başkan, Adayı, Şayir,'Gönül, belediyeciliği, için, yola, çıktık,
Yorumlar
Haber Yazılımı