Haber Detayı
19 Mart 2019 - Salı 19:06
 
Başkan Erdoğan Kocaeli için Zaferler şehri dedi!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünya güzeli, Orhangazi’nin emaneti, Medeniyetimizin umut çınarına umut veren, toprağını şehitlerin, gazilerin, evliyaların bereketlendirdiği, en zor zamanda devletine sahip çıkan Kocaeli sizleri muhabbetle selamlıyorum dedi
Siyaset Haberi
Başkan Erdoğan Kocaeli için  Zaferler şehri dedi!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ilimize gelerek miting gerçekleştirdi. Milli İrade Meydanı’nda gerçekleştirilen miting programına AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Milletvekilleri Emine Zeybek, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Fikri Işık, Mehmet Akif Yılmaz, Cemil Yaman, İlyas Şeker, Sami Çakır, Cumhur İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, AK Parti ve MHP ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, kent protokolü ve binlerce vatandaş katılım gösterdi.

 

DÜNYA GÜZELİ KOCAELİ

Miting programında konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kocaeli, dünya güzeli Kocaeli, Orhangazi’nin emaneti Kocaeli. Medeniyetimizin umut çınarına umut veren Kocaeli, toprağını şehitlerin, gazilerin, evliyaların bereketlendirdiği Kocaeli, büyük yıkımlardan çıkıp kendini iyileştiren Kocaeli, en zor zamanda devletine sahip çıkan Kocaeli sizleri muhabbetle selamlıyorum. Tüm ilçeleri tek tek selamlıyorum. Buradan, bu aşk meydanından Kocaeli’nin tüm mahallelerini selamlıyorum. Bizleri kalbine basan Kocaeli’yi selamlıyorum, sokaklara, balkonlara, caddelere, pencerelere taşan coşkunuz için hepinizi selamlıyorum. Sizleri 31 Mart’a hazır görüyorum. 31 Mart akşamı bu meydanı izliyor olacağım. 24 Haziran’da şahsıma, cumhur ittifakına sahip çıktığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Kocaeli bizi hiç yalnız bırakmadı, daha önceki tüm seçimlerde olduğu gibi 24 Haziran’da da yalnız bırakmadı. Sizler yüzde 60 ile Cumhur İttifakı’nı ilinizde lider yaptınız, yüzde 59 ile bu kardeşinizi cumhurbaşkanı yaptınız. Bize inandınız ve 5 yıl daha hizmet etme imkanı tanıdınız. Cumhurbaşkanlığı sistemi ile Türk demokrasisi ile gücümüze güç kattınız. Rabbim hepinizden razı olsun. Kocaeli’ye 27 Trilyon yatırım yaptık, ikinci üniversiteyi açtık” dedi. Açıklamalarına devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kocaeli’ye yapılan yatırımları saymaya devam etti.

 

REKORLAR ŞEHRİ KOCAELİ’DEN YENİ REKOR BEKLİYORUM 

Kocaeli’den rekorlar beklediğini ifade eden Erdoğan, “Rekorlar şehri Kocaeli’den 31 Mart’ta yine rekor bekliyorum, yine tarihe geçecek bir zafer bekliyorum. Bu sefer sizden dünyanın öbür ucundaki İslam düşmanlarına yanıt bekliyorum, DAEŞ’ten PKK’sına, ülkemizi hedef alan şer cephelerinin heveslerini kursaklarında bırakmanızı istiyorum. Öyle bir gürleyeceksiniz ki ayaklarını denk alacaklar. Kocaeli 31 Mart’ta bağımsızlığına, kardeşliğine, vatanına, sandığa, gönül belediyeciliğine sahip çıkıyor musun? İşte benim Kocaeli’m budur. Tarih bir milletin sadece hafızası değildir, istikbali için yol haritasıdır. Tarihimizden biz sadece ders almayız, ibret, kuvvet ve cesaret alırız. Dün Çanakkale’nin 104’üncü yılını kutladık, 19 Mayıs’ta Gazi’nin istiklal meşalesini yakışının yüzüncü yılını kutlayacağız. Biz tesadüflerin bir araya getirdiği bir millet değiliz. Biz emparyalistlerin masa başında kurduğu bir devlet değiliz. Biz 2 bin 200 yılı aşan devlet sistemine sahibiz. Ben çok gururluyum, 120 bin kardeşimiz burada bizimle. Her evden bir yiğidi şehit vererek bu vatana öyle kurduk. Bağımsızlığımızı büyük güçlerin isteğiyle değil İstiklal harbimizde kan dökerek, Nene Hatunların, Şahin Beylerin mücadelesi ile kurduk. Bu toprakları, ciğerparelerini ya şehit ol ya gazi diyerek askere gönderen Anadolu kadınlarıyla kurduk. Bizi zayıf görenler, Ya İstiklal Ya Ölüm çağrısıyla tüm dünyaya Anadolu’yu dar eden geçmişi bilsin. Bizi anlamak isteyen İstiklal Marşı’nın her kıtasını okusun.

 

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA YÜKLENDİ

Namaz kılan 3 yaşındaki çocukları alçakça kurşunlayanlar, bize boğazın batısına geçme diyenler önce tarihimizi okusun” dedi. Konuşmalarının arasında yayınlanan videoda Yeni Zelanda katliamına ait görüntüler ve silahı halka gösterdi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun İslam dünyasından kaynaklanan terör cümlelerini göstererek Avustralyalı ırkçı senatör ile bir tuttu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “CHP’li kardeşlerime soruyorum, bu bay Kemal’in peşinden nasıl gidiyorsunuz hala. Ne zaman terörün kaynağını İslam dünyası olarak kabul ettin. Sen YPG’yi bile terör örgütü kabul etmiyorsun sana söyleyecek bir şey yok. 31 Mart’ta bu millet sana öyle bir ders verecek ki CHP tabanı bile ondan kurtulacak. Türkiye’nin güçlü olmaktan, güçlü durmaktan başka seçeneği yoktur. Türkiye tökezlerse gönlünü ve gözünü bize çevirmiş milyonlarca kardeşimiz tökezler, Suriye, Irak, Kudüs davası, Filistin davası tökezler. Bu millet güçsüz düşerse tüm gurbetçilerimiz güçsüz düşer. Türkiye Balkanlar’dan Kafkaslar’a kardeşlerimizin sığınacağı son limandır. Bizim bütün soydaşlarımız için güçlü olmak zorundayız. İttifaka destek veren Saadet hala bunları anlamıyor. Bunları anlamadıkları gibi ülkemizin birçok cephede yürüttüğü beka meselesini baltalamaya çalışıyorlar. Bunlar Kandil’den aldıkları emirleri uygulayanlar ile işbirliği yapıyor” dedi.

 

DEFOLUN GİDİN KUZEY IRAK’A

HDP’li milletvekili Sezai Temelli’nin videolarını yayınlayarak terör propagandası yaptığı anları Kocaeli halkına izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’de kürdistan diye bir bölge yok. Bizim Güney Doğu Anadolu’muz, Doğu Anadolu’muz, Ege’miz, Karadeniz’imiz var. Kürdistan’ı çok seviyorsan defol Irak’ın kuzeyine git. Bunlar ayrımcı, ülkemizi bölmek isteyenler. Beka meselesi dediğimiz bu, onun için şu 12 gün çok çalışmalıyız ve sandıkta bunlara derslerini vermeliyiz. Örgüt üyelerini CHP listelerinden meclislere sokmaya çalışıyorlar. Türk ve İslam düşmanları her gün miting meydanlarında bizlere iftiralar atıyor” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Erdoğan, Kocaeli, için, , Zaferler, şehri, dedi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı