Haber Detayı
23 Aralık 2018 - Pazar 21:40
 
Bakan Soylu’dan Kocaeli’nde Önemli Açıklamalar
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Nazım’ın etkisiz hale getirdiği teröristin leşini jandarmamız gömüldüğü yerden çıkarttı. Şu anda terör örgütlerine katılımın en düşük olduğu seviyedeyiz. 15 Temmuz’da bu milleti bu zulme düşmekten kurtaran Allah’tır dedi
Siyaset Haberi
Bakan Soylu’dan  Kocaeli’nde Önemli Açıklamalar

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen Genişletilmiş 6’ıncı İl Danışma Meclisi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımı ile  Hasan Gemici Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.  Programa Soylu’nun yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Zekeriya Özak, AK İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, AK Parti Milletvekilleri İlyas Şeker, Cemil Yaman, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Emine Zeybek, Mehmet Akif Yılmaz, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Ahmet Büyükgümüş, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz  ilçe belediye başkanları ve çok sayıda partili katılım gösterdi. 

 


HİÇ ŞÜPHEMİZ YOK 


Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman “  4 yıldan buyana görevimizi sürdürüyoruz. Çok şükür bu süre zarfınca her zaman, her yerde AK Parti bayrağımızı dalgalandırdık. 31 Mart seçimlerine kadar zaman mekân tanımadan her zaman çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Binlerce kardeşimize davamızı anlatmaya devam edeceğiz.  Bu gün bu salonu hınca hınç dolduran tüm partililerimize teşekkür ediyorum. Hiç şüphemiz yok ki 31 Mart seçimlerinde 13 belediyeyi alacağız” dedi. 

 


İZMİT’TE EN YÜKSEK OYU ALACAĞIZ


Kahraman’ın ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak “  Bu dava yetim kalmadı ve kalmayacak. Davamız insanlık tarihi ile yaşıttır. Davanın sancağını ise 16 yıldır partimiz taşımaktadır. Bu yüce davayı sizler ileriye taşıyacaksınız. Ufkunuzu Misak-i milli ile sınırlandırmayın. Türkiye için dua eden tüm mazlumları düşünün. Dava aşkı ile gece-gündüz çalışacağız. 13 Belediyemizde yine AK Parti bayrağını dalgalandıracağız. Hiç şüpheniz olmasın İzmit’te de en yüksek oyu alacağız. İnşallah 31 Mart’ta yine alnımızın akı ile çıkacağız. Seçim atmosferinden çıktıktan sonra ülkemiz daha ileriye, güzel günlere gidecek” dedi. 

 


AK BAYRAKLARIMIZI DALGALANDIRACAĞIZ 


Özak’ın ardından konuşan AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy “ Bugün Cumhurbaşkanımıza en büyük desteği verecek olan gençlik kollarımızla ile bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.  31 Mart’ta inşallah yine hep birlikte 13 belediyede Ak bayraklarımızı dalgalandıracağız. Hayatını bu ülkeye feda eden Cumhurbaşkanımız için hep birlikte çalışmamız gerekiyor. Çıkmış olduğumuz bu kutsal yolun daha çok uzun olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu. 

 


DEFTERLERİNİ DÜRECEĞİZ 


“Dün itibari ile TBMM’de 17’inci bütçemizi yapmak bizlere nasip oldu. Ülkemizi 762 Milyar liralık bir bütçeye ulaştırdık” diyen AK Parti Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz  “Hiç kimsenin önünde boynumuzu eğmeden bu günlere ulaştık. 2003 yılından buyana bu tekere çomak sokmak için üzerimize geldiler. Tüm saldırılarında milletimizin iradesine sahip çıktı.  Tek olumsuz yanımız ikiyüzlülüğü benimsemiş bir ana muhalefetimiz olmasıdır. Bu ikiyüzlülerin defterlerini demokratik ve siyasi olarak düreceğiz. Bunların gerçek yüzlerini 15 Temmuzda gördük. Onların iftiraları ile uğraşmak zorundayız. CHP Genel Başkanı Almanya’da PKK’lılar ile kol kola girmiştir. Sandıkta yenemediğini sokakta yenmeye çalışan bir muhalefetle karşı karşıyayız. Gönülleri yeniden kazanmak bizlerin vazifesidir” dedi.

 


ÖRNEK BELEDİYECİLİK 


Yılmaz’ın ardından konuşan AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Ahmet Büyükgümüş ise “ Bu muhalefet partilerinin bu ülkeye verebilecekleri hiçbir şey yok. Bu yüzden AK Parti Teşkilatları mazlumların sesi olmaya devam edecektir. Seçimlerinde bayrak asanlarda, ürettikleri silahlarla onların inlerine girende yine AK Gençlerdir. Bizler Kocaeli’nde güzel bir iklimde yerel seçimlere hazırlanıyoruz. Kocaeli, Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliğini ülkeye yayılması noktasında çok önemli bir örnek oldu” dedi. 

 


SİZLERE GIPTA EDİYORUM


Programda son olarak konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “  Buraya eli boş gelmedim. Ne zaman gençlerle ilgili bir programa gittiğimi söylesem gözleri parlayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını getirdi.  Sevgili gençler sizlere gıpta ediyorum. Çünkü sizler üreten ve iddiası olan bir ülkede siyaset yapıyorsunuz. Sizler bu ülkeyi güçlü görmek isteyen bir liderin yanındasınız. Batıyı önemseyen fakat dünyanın bu kadar küçük olmadığını bilen bir ülkede siyaset yapıyorsunuz.  Sürekli tehdit edilmeye, darbelere alıştırılmıştık. Kendimizi sadece Yunanistan’a göre kıyaslardık. Zulüm gören kardeşlerimize el uzatamazdık. Ne zaman kalkınmaya kalksak, terör faaliyetleri, kumpaslar başlardı. Bugün savunma sanayisini ayağa kaldırmış, milyonlarca insana kucak açan, korkmayan bir ülkede yaşıyoruz” dedi. 

 


SİZLER KORKMADINIZ 


Sözlerine devam eden Soylu “ Bugün ülkemiz bu konuma gelmişse bu AK Parti kadroları sayesinde olmuştur.  Bu ülkeye dayatılmaya çalışan anlayışları sizler sandıkta bertaraf ettiniz.  Mazlumların ülkesinden bakınca daha kudretli bir Türkiye görüyorsunuz. Türkiye’nin yıllardır söylediği tezlere bazıları yapmak zorunda kalıyorsa bu sizlerin desteği sayesindedir. Bu ülkenin insanlarını birbirine düşürmek istediler. İstediler ki bizler kendi ayaklarımız üstünde durmayalım. İstediler ki üç beş tane terör örgütüne bu ülke diz çöksün. Ama sizler 15 Temmuz’da olduğu gibi hiçbir zaman korkmadınız ve medeniyetinize sahip çıktınız” dedi.

 


HERKES SIRTINI DÖNERKEN 


“Liderimizin ortaya koyduğu iradenin çok büyük bir sorumluluğu var” diyen Soylu “ Bu emaneti geleceğe taşıyacağız. Kapı kapı dolaşarak davamızı anlatarak, fikrinize sahip çıktınız.  Hedefleri sadece Anadolu değil Dünya olan bir yolun yolculuğunu yapıyoruz. Artık sözlerimiz dinleniyor.  Ortaya koyduğumuz tezler kabul ediliyor. Fırat’ın doğusunda ortaya koyduğumuz irade de bunun bir göstergesidir.  Büyük bir mücadele gerçekleştiriyoruz. Geleceğe büyük bir inançla bakıyoruz. Bunu milletimizin gücü ile yapıyoruz. Bir taraftan terörle mücadele ederken herkesin sırtını döndüğü milyonlarca Suriyeli kardeşimize ev sahipliği yapıyoruz. Gelen her türlü tepkiye karşı, kardeşliğimizi, insanlığımızı unutmayalım” dedi. 


MÜSAADE ETMEYECEĞİZ


Biz hep doğru istikamette ilerleyeceğiz. Bu ülkenin tek bir insansız hava aracı yoktu. İnsansız Hava araçlarımızı İsrail’den alıyorduk. Şimdi kendi evlatlarımızla, kendi sermayemizle, kendi insansız hava araçlarımızı, helikopterlerimizi yapıyoruz. Terörle mücadele konusunda hep birlikte bir noktaya geldik. Hiç endişe etmeyin  bu ülkeyi, terörler, ekonomi ile diz çökertmek isteyenlere en güzel cevabı veriyoruz.   Terörle mücadelede onlara destek olan herkesi aynı anda değerlendirerek yolumuza devam ediyoruz. Neymiş belediye başkanları görevden alınmayacakmış. Onlar Milletin parası, çocukları alacaklar dağa götürecekler biz asla buna müsaade etmeyeceğiz. Şimdi o çocuklarımız şimdi okullarında okuyorlar” dedi.

 


KANDİLİ TERÖRDEN TEMİZLEYECEĞİZ


Sözlerine “Çocukları dağda olan ailelere giderek o çocukları kurtarıyoruz” diyen Soylu “ Bu güzel tabloda milletimizin ortaya koyduğu tablo çok önemli. Ben bir kardeşiniz olarak söylüyorum, ben dış politika biliyorum diyenlere pabuçlarını ters giydiriyoruz. Önümüzde Fırat’ın doğusu da var batısı da var. Kimsenin şüphesi olmasın Fırat’ın doğusu da var batısını da Kandili de terörden temizleyeceğiz. Bu gücün devam etmesi için 31 Mart seçimlerinde büyük bir iradeyi ortaya koymamız gerekiyor. Bizim davamız koltuk sevdası değil, bu milletin, İslam’ın, insanlığın davasıdır. Bizim için bu dünya imtihan dünyasıdır” ifadelerini kullandı. 


İMRENDİĞİM BİR İSİM 


Soylu sözlerinin sonunda “Tahir Büyükakın Siyasetteki azmini, davaya olan samimiyetine imrenerek baktığım bir isim. Sizler CHP’ye diğer partilere bakmayın siz kendi yolunuza bakın. Sandıkları öylesine  doldurun ki Kocaeli seçim sonuçları açıklandığında sadece Türkiye’nin değil Dünyanın da duasını alın.  Tahir beye, ilçe belediye başkanlarımıza tarihi bir destek vereceğinize inancım tamdır. 31 Mart seçimlerine kadar çok çalışmayı, mücadele etmenizi bekliyorum. Bu büyük ve güzel ailenin önünde saygı ile eğiliyorum” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Soylu’dan, , Kocaeli’nde, Önemli, Açıklamalar, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı