Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 10:31
 
Aksoy: Okul öncesine odaklandık
Vali Hüseyin Aksoy, eğitimde kaliteyi yakalamak için okul öncesi eğitime odaklandıklarını, mesleki eğitimin güçlendirilmesine önem verdiklerini söyledi.
Eğitim Haberi
Aksoy: Okul öncesine odaklandık

Vali Hüseyin Aksoy, eğitimde kaliteyi yakalamak için okul öncesi eğitime odaklandıklarını, mesleki eğitimin güçlendirilmesine önem verdiklerini söyledi. Aksoy, “Aldığımız önlemler ve yaptığımız yatırımlarla sorunsuz bir yıla başlıyoruz. Geçen sene okul öncesinde yüzde 100 hedefi yakaladık. Yeni öğretim yılında hedefimiz, mesleki eğitimi güçlendirilmek” dedi

OKUL ÖNCESİ

Vali Hüseyin Aksoy, yeni eğitim-öğretim yılında bin 351 okulda 395 bin 435 öğrenci ve 25 bin 321 öğretmenin ders başı yaptığını söyledi. Aksoy, “Eğitimde kaliteyi yakalamak için geçen sene 5 yaş gurubu okul öncesine odaklandık. Yüzde 100 okullaşma hedefini yakalayarak yüzde 75 olan Türkiye ortalamasını geçtik” şeklinde konuştu. Aksoy, yeni eğitim-öğretim yılında öğrenci ve öğretmenlere başarılar diledi.

 

MESLEKİ EĞİTİM

Teknolojiyi eğitim sürecine etkin şekilde entegre ederek mesleki eğitimin güçlendirilmesine ağırlık verdiklerini anlatan Vali Aksoy, “Nitelikli eleman yetiştirilmesi amacıyla Sektör-Okul-İşletme işbirliği kapsamında sanayicilerle 98 işbirliği protokolü imzaladık. 53 okulda robotik sınıf ve kodlama atölyeleri açtık. İşbirliği protokol sayısını arttırmak, kodlama eğitimini yaygınlaştırmak konusunda kararlıyız” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aksoy:, Okul, öncesine, odaklandık,
Yorumlar
Haber Yazılımı