Haber Detayı
17 Nisan 2017 - Pazartesi 10:52
 
AK Parti’de referandum coşkusu
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylamasından resmi olmayan rakamlara göre yüzde 51,3 oy ile 'Evet' sonucu çıktı. AK Parti il binası önünde toplanan vatandaşlara seslenen Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Vesayet heveslilerinin hevesleri kursağında kalmıştır” dedi
Siyaset Haberi
AK Parti’de referandum coşkusu

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylaması vatandaşların yoğun katılımı ile tamamlandı. Gerçekleşen seçimin sonucunda sandıktan yüzde 51,3  ile “Evet” yüzde 48,7 ile de “Hayır” çıktı. Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından binlerce AK Partili vatandaş parti binası önünde toplanmaya başladı. Sandıkların tamamının açıklanmasının ardından kesinleşen sonuçları gören vatandaşlar referandum sonuçlarını büyük bir coşkuyla karşıladı.

 

PARTİLİLERE SESLENDİLER

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, AK Parti Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, Mehmet Akif Yılmaz, Cemil Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İlçe belediye başkanları, AK Parti il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri de vatandaşların sevincine ortak oldu. Yoğun bir sevincin yaşandığı Ak Parti il binası önünde başta Milli Savunma Bakanı Fikri Işık olmak üzere parti temsilcileri ve Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri vatandaşlara seslendi.

 

CEYHAN: EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Kürsüye çıkarak ilk konuşmayı gerçekleştiren AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan selamlama konuşmasının ardından, “Bugün sandıklarını her seçimde olduğu gibi namusları gibi koruyan sandık görevlilerine teşekkür ediyorum. Tüm AK Parti ve MHP ailesi mensuplarını saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. Rabbim bize 12. Seçimimizde de zaferi nasip etti. Tabii ki milletimizin takdirine her zaman güvendik. 50 gün önce bismillah dedik zafer Allah’tan dedik. 50 gündür kapı kapı, sokak sokak dolaştık. Bu anlamda tüm çalışmalarda bizi yalnız bırakmayan başta sayın bakanımız olmak üzere, milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

“94 YILLIK ANLAYIŞ TARİHE KARIŞTI”

Ceyhan konuşmasının devamında, “Bütün iller çok çalıştı. Ama AK Parti Kocaeli ailesi herkesten çok çalıştı. Bugün burada olmayan ama Evet için çok çalışan tüm Kocaeli halkına da çok teşekkür ediyorum. Şuan itibari ile 94 yıllık yönetim anlayışı tarihe karışmıştır. Bu anlamda ben tüm Evet veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. Ceyhan ardından ilçelerden gelen seçim sonuçlarını vatandaşlarla paylaşarak tüm ilçe teşkilatlarına teşekkür etti.

 

“BİZE DİZ ÇÖKTÜREMEZLER”

Ceyhan’ın ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu teşkilata emek veren tüm herkese teşekkür ediyorum. Hepinizi muhabbet ile selamlıyorum. Bizim mücadelemiz dünyadaki bütün zalimlerledir. Dünyanın kanını sömüren zalimlerle mücadele ediyoruz. Allah’a şükür hiç yılmadık, dik çökmedik. Bu milletin onuru ve refahı için bütün gücümüzle çalışacağız. Bize diz çöktüremezler. Her türlü yalanı, kandırmacayı yaptılar. Her türlü yalanı söylediler. Milletimiz bunlara kanmadı, inanmadı. Yüzde 90’ın üzerinde bir katılımla milletimiz sandığa gitti. Ne güzel bir gündü bugün. Onun için ben bugün sandığa giderek oyunu kullanan herkese teşekkür ediyorum. Biz siyaseti hizmet olarak anladık hep. Bu yüzden tek gayemiz vatandaşımıza hizmet olmuştur.” sözlerini kullandı.

 

“TÜRKİYE KAZANDI”

Karaosmanoğlu’nun ardından konuşan Ak Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman alanı dolduran binlerce vatandaşa teşekkür etti. Ak Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz da alandakilere seslenerek, “Emeğiniz için hepinize teşekkür ediyoruz. Güçlü Türkiye için milletimizden yetki istedik. Ve milletimiz yine AK Parti’ye güvenini tazeledi. İnşallah yeni bir gün doğdu. Yeni bir süreç başladı. Yeni bir yerden daha hızlı, el ele, gönül gönüle, önümüze çıkan tüm engelleri beraber aşacağız” dedi. Ardından konuşan bir diğer Kocaeli Vekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, “Bu gece Evet ile Türkiye kazandı” dedi. Ardından konuşan Zeki Aygün, “16 Nisan bu milletin değerleri ile siyaset yapmayanların suratlarında patlayan bir Osmanlı tokatıdır. 16 Nisan terör örgütüne indirilmiş bir darbedir” dedi.

 

“ŞÜKRAN BORCUMUZ VAR”

Aygün’ün ardından konuşmasına başlayan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ise yaptığı konuşmasında, “Gazamız mübarek olsun. Zaferimiz kutlu olsun. Bugün yine Türkiye kazandı. Bugün yine demokrasi kazandı. Bütün Türkiye’ye sandığa giden, oyunu kullanan herkese teşekkür ediyoruz. Milletimize şükran borcumuz var. Türk demokrasisini sorgulamak için bahane arayanlar yine hayal kırıklığına uğradı. Ama halkın iradesi dışında hiçbir irade tanımayanlar bugün yine kazandı. Bugün Türk halkı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni kabul ederek hükümet sistemini değiştirdi” diye konuştu.

 

“BAHÇELİ DE BAŞARININ MİMARLARINDAN”

Işık sözlerinin devamında “Nasıl bir başarının elde edildiğini henüz çok fark etmiş durumda değiliz. Yüzde 52 demokraside çok önemlidir. 2 sene önce başkanlık sistemine geçilsin mi sorusunun cevabı yüzde 30 civarındaydı. Ama bugün baktığınız da halkımız yüzde 52 civarında oy vermiştir. Bu başarının en büyük mimarı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Yine bu başarının mimarlarından bir tanesi Başbakan Binali Yıldırım’dır. Bir diğer mimarı ise MHP’nin lideri Devlet Bahçeli’dir. Evet oyu için destek veren herkes bu başarının mimarıdır” dedi.

 

“KOCAELİ YİNE BİZLERİ GURURLANDIRDI”

Işık, “Bundan sonra siyasetçi daha çok çalışacak. Siyasetin dili yumuşayacak. Ayrıştıran söylemler yerini kucaklayan söylemlere bırakacak. Türkiye artık demokrasisini daha da kökleştirmiş olacak. Türkiye artık bu yeni sistemle istikrarını sandıkta sağlayacak. Türkiye emin adımlarla yoluna devam edecek. Milletimizin rabbim her daim yanında olsun. Bu değişiklik önemlidir. Vesayet heveslilerinin bir kez daha hevesleri kursağında kalmış oldu. Onun için yarın sabahtan itibaren bu millet için hizmet etmeye devam edeceğiz. Kocaeli yine bizleri gururlandırdı. Kocaeli bu değişikliğe büyük bir destek verdi. Ama en önemli teşekkürümü de teşkilat mensuplarımıza ediyorum. Seçim sürecinde çok güzel bir çalışma ortaya koydu. Türkiye’de en iyi çalışan teşkilatların başında Kocaeli teşkilatları var. Hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti’de, referandum, coşkusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı