Haber Detayı
03 Kasım 2018 - Cumartesi 15:11
 
AK Parti'de ilçe başkanları pazar akşamını bekliyor!
AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy istifası beklenen İlçe Başkanlarıyla ilgili olarak, Yarın akşama kadar bilginin gelmesini bekliyoruz dedi.
Siyaset Haberi
AK Parti'de ilçe başkanları pazar akşamını bekliyor!

AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy il binasında düzenlediği basın toplantısıyla 31 Mart Yerel Seçimleriyle ilgili AK Parti MYK’nın belirlediği seçim takvimini açıkladı. Eryarsoy yaptığı açıklamada ilçe belediye başkan aday adaylarının başvurularının 5-12 Kasım tarihleri arsında yapılacağını söyledi. Adaylık başvuru ücretlerini de açıklayan Eryarsoy “Büyükşehir için 10 bin lira, ilçe belediye başkanlığı için ise 7 bin, meclise adaylığı için ise ilçe başkanlıkları tarafından belirlenecek. Kadın adaylar için ise bu ücretlerin yarısı alınacak. Engelliler için ise belirlenen ücretlerin 4’te 1’i talep edilecek” dedi.


SADECE BÜYÜKŞEHİR İÇİN 


İl Binasında gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy “ AK Parti 16 yıl önce bugün Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde iktidara geldiği gündür. Milletin zafer günü 3 Kasım kutlu olsun. Millete hizmet yolunda nice 16 yıllara diyorum. Belediye Başkanlıkları için 5- 12 Kasım tarihleri arasında 10.00 ile 17.00 saatleri arasında başvurular yapılacak. Büyükşehir Belediyesi adaylı için adaylıklar İl Başkanlıklarına, ilçe belediyeleri için ise ilçe başkanlıklarına başvuru yapılabilecek” dedi. 


BÜYÜKŞEHİR İÇİN 10 BİN LİRA


Sözlerine devam eden Eryarsoy “Arşiv kayıtlı sivil belgesi, diploma fotokopisi, nüfus cüzdan fotokopisi, başvuru aidat dekontu, ve erkek adaylar için ise askerlik terhis belgesi gerekmektedir. Adaylı başvuru ücretleri ise Büyükşehir için 10 bin lira, ilçe belediye başkanlığı için ise 7 bin, meclise adaylığı için ise ilçe başkanlıkları tarafından belirlenecek. Kadın adaylar için ise bu ücretlerin yarısı alınacak. Engelliler için ise belirlenen ücretlerin 4’te 1’i talep edilecek. Tahammül yoklamasında oy kullanacak üyelerimizle 12 Kasımın ardından danışma meclisleri düzenleyeceğiz” dedi.


İSTİFA YOK


Eryarsoy sözlerinin sonunda “İlçe belediye başkanlarımızın istifa ettiği yönünde haberler çıktı. Ancak şuanda genel merkezden bize gelen herhangi bir karar gelmedi. Dün ki MKYK’da ilçe başkanlarının istifa etmesi yönünde bir karar gelmedi. Yarına kadar genel merkezden bu konuya ilişkin bize bilgi gelmesini bekliyoruz. Şuan itibariyle bize istifasını sunan bir ilçe başkanımız yok. Başvuru Komisyonun başına ise Arif Aküzüm getirildi.” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti'de, ilçe, başkanları, pazar, akşamını, bekliyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı