Haber Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 09:09
 
AK Kadın İzmit’te İstişare kurulu toplandı!
AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları tarafından 12 ilçede başlatılan istişare kurulu toplantıları İzmit ilçesi ile devam etti
Güncel Haberi
AK Kadın İzmit’te İstişare kurulu toplandı!

AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz ev sahipliğinde Antikkapı Restoran’da düzenlenen istişare kurulu toplantısına, İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, il kadın kolları yöneticileri, ilçe kadın kolları yöneticileri ve partinin kuruluşundan bu yana görev alan kadın kolları üyeleri katıldı. Partide uzun yıllar görev alan kadın kolları üyeleri, programın düzenlenmesinde emeği geçen Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı ve ekibine teşekkür etti. 

EMEKLERİMİZ KARŞILIKSIZ KALMIYOR

Programın açılışında konuşan İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, “AK Parti İzmit ilçe kadın kolları olarak, saat mefhumu bilmeden 24 Haziran seçimlerinin hemen ardından Mart ayında gerçekleşecek yerel seçimlerin çalışmasına başlamıştık. AK Parti teşkilatları çalışmalarını seçimden seçime değil 7 gün 24 saat planlayan programlayan disiplin ve prensibe dayalı çalışmalarıyla vatandaşlarımızı hiç yalnız bırakmayan köklü teşkilatlardır. Bunun elbette karşılığını vatandaşlarımız sandık başına gittiğinde veriyorlar. Emeklerimiz karşılıksız kalmıyor.

‘DAVAYI DAHA DA İLERİ TAŞIYACAĞIZ’

Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın beslediği büyüttüğü ve sevdam dediği bu kutsal dava çatısı altında bizler de AK Parti teşkilatlarının cefakâr ve vefakâr kadınlarıyız. Hiç birimizin hakkı ödenemez. Yüreklerimizde olan samimiyet aramızda oluşan birlik ve beraberlik duygusu. Bu davayı daha da ilerilere taşıyacak. Ülkemizin hedeflediği müreffeh yarınlara kavuşması için elimizden geleni yapacağız.

‘HALKIMIZIN GÜVENİ SANDIĞA YANSIYACAK’

İstişare ile yapılan iş, hatalı görünse de, sormadan yapılandan üstündür. İstişare sünnettir, danışan dağı aşar, Danışmayan zavallı, düz yolda bile şaşar. Bizler bir beşer olarak hatalarımız olabilir bizlerin görmeyen gözü duymayan kulağısınız. Bu gün burada bunları konuşarak hep birlikte önümüzdeki seçimlere hazırlanacağız. Hedefimiz, partimizin yerel seçimlerde en yüksek oy almasını sağlamak. Teşkilat olarak 2019 yılında gerçekleşecek yerel seçimlere hazırız. İnancım odur ki yerel seçimlerde de halkımızdan aldığımız güven ve güç sandıklara yansıyacaktır. Bunu hep birlikte başaracağız” dedi. 

AK PARTİ İLE KADIN SİYASETTE AKTİF GÖREV ALDI

İlçe Başkanı Hasan Ayaz ise, “AK Parti gücünü kadınlardan alarak devam ediyor, duayla sizin bereketinizle devam ediyor. Liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 1994 yılında İstanbul seçimlerinde, kadının hak ettiği noktayı, kadın kollarını ön plana çıkararak çok ciddi bir kampanya başlattı. Kadınlarımız yağmur çamur demeden, ev ev gezerek, ellerinde ki broşürleri dağıttılar. O günlerden bugüne kadınlarımıza verilen değer her geçen gün artıyor. 

‘BÜYÜK EMEKLER VERDİNİZ’

Göreve geldiğimde 5 mahallemizde ana kademe mahalle başkanlarımızı kadınlardan atadık. Sözde değil, özde bu işi yapıyoruz. Kadının siyasette, devlet yönetiminde, STK’larda olmalıdır. Kadın her alanda aktif görev almalıdır. Çok güzel işler yaptınız, büyük emekler verdiniz. Fedakarca çalışmalarınız için her birinize teşekkür ediyorum. Allah her birinizden razı olsun. Bundan sonraki süreçte de Allah yar ve yardımcımız olsun” ifadelerine yer verdi. 

‘KADIN SİYASETİN MERKEZİNE GELDİ’

İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, “Bizler burada siyaset yapabiliyorsak sizlerin sayesinde yapıyoruz. 17 yıl burada ki bir çok büyüğümüzle birlikte siyaset yaptık. Sizin yukarılara diktiğiniz bayrağı daha da yukarılara taşımak için mücadele veriyoruz. 17 yıl önce yola çıktığımızda bir amacımız vardı. Siyasetin ruhunu değiştiren liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bizleri gündelik hayatımızdan alıp siyasetin merkezine yerleştirmişti. Ondan aldığımız güçle 17 yıldır siyaset yapıyoruz. Biz bu yola Allah rızası için çıktık. Vatanımız, bayrağımız, milletimiz için mücadele ediyoruz. 

‘DEĞERLERİMİZDEN ÖDÜN VERMEYİZ’

15 Temmuz gecesi tankların önüne ilk atlayan kadınlar atlamıştı. 17 yıl önce ekonomik krizlerden, 28 Şubat süreçlerden, anti demokratik uygulamalardan en çok kadınlar ve çocuklar etkilenmişti. Ve bizim bir daha o günlere dönmeye tahammülümüz yoktu. O yüzden 15 Temmuz gecesi tankların önüne ilk biz fırlamıştık. Canımızı veririz, değerlerimizden ödün vermeyiz demiştik. Bizler kadınlar olarak her zaman samimi duygularımızla hareket ettik. Görevimizi en güzel şekilde yerine getirmek için mücadele ettik. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Kadın, İzmit’te, İstişare, kurulu, toplandı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı