Haber Detayı
08 Aralık 2018 - Cumartesi 21:00
 
Işık pazarcı önlüğünü giydi, bakliyat tarttı
Türkiye’nin sevilen ve saygın siyasetçilerinden Eski Başbakan Yardımcısı, AK Parti Kocaeli Milletvekilimiz Fikri Işık, Cumartesi pazarı esnafını ziyaret etti, pazarcı önlüğü giydi
- Haberi
Işık pazarcı önlüğünü giydi, bakliyat tarttı

Eski Başbakan Yardımcılarından Bakanımız Milletvekilimiz  Fikri Işık, yanına yaklaşan, sorunlarını aktaran her esnaf, vatandaşı sabırla dinledi ve çözümü için danışmanlarına notlar aldırdı. Işık’ı Cumartesi Pazarı’na girişte Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim karşıladı. Işık’a ziyarette; Pazarcılar Odası Başkan Yardımcısı Serkan Boztürk ile oda yöneticileri, AK Parti İzmit İlçe Başkan Vekili Rıfat Akbaş, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan ile yöneticiler eşlik etti.
SICAK DİYALOGLAR
Cumartesi Pazarı’nın gerek pazarcı esnafı, gerekse alışverişe gelen vatandaşlarla sıcak diyaloglar kuran Işık, Mustafa Korkut’a ait bakliyat tezgahında önlük giydi, şapka taktı. Daha sonra ise nohut, mercimek sattı. Işık, pazar tezgahında bulunduğu 10 dakika içinde alışveriş yapanlara yüzde 10 indirim yaptı. Pazarların bol ve bereketli geçmesi dileğinde bulundu.
‘100 YILLIK ALIŞKANLIK DEĞİŞTİ’
Pazarcı esnafının büyük bölümünü ziyaret eden Işık, ziyaret sonrası gazetecilere açıklamayı yaptı: "Kocaeli, İzmit halkının özlemle beklediği pazar yerinin hayırlı olmasını diliyorum. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ekibine, emeği geçenlere, bu önemli hizmeti kazandırmaları nedeniyle teşekkür ediyorum. İlimizde 100 yıllık alışkanlık değişti; ufak-tefek sorunları olabilir, bize iletilen bu sıkıntıların çözümü için gerekli çalışmaları yapacağız"

Kaynak: Editör:
Etiketler: Işık, pazarcı, önlüğünü, giydi,, bakliyat, tarttı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı