Haber Detayı
06 Kasım 2018 - Salı 10:32
 
358 bin TL'lik ceza kesildi!
Kocaeli'de Ekim ayında yapılan uygulamalarda 2 bin 505 sürücüye, 358 bin 617 TL trafik cezası uygulandı
Güncel Haberi
358 bin TL'lik ceza kesildi!

Trafik kazalarının azaltılması, kazalarda yaralanma, sakat kalmaların önüne geçmek ve sevdiklerimizi kaybetmeme amacıyla İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu “Her jandarma ve her polis arkadaşım trafikteki bütün araçları dışarıdan gözetleyecekler. Özellikle emniyet kemeri takmayan, cep telefonu kullanan, yollarda makas atan sürücüleri kendilerine gönderdiğimiz tutanakları tanzimle birlikte ilgili trafik birimlerimize iletecekler ve bu sürücüler hakkında cezai işlem uygulaması yapacaklardır.” Açıklaması sonrası, yurt genelinde denetimler arttırıldı.

Bakan Soylu’nun emirleri doğrultusunda emniyet kemeri kullanmanın yaygınlaştırılması, seyir halinde iken cep telefonu kullanımının engellenmesi, trafiği tehlikeye sokacak makas atma ve şerit değiştirmenin engellenmesi amacıyla Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafikle görevli birimleri dışında, tüm Kolluk Kuvvetleri tarafından Ekim ayı içerisinde denetimler yapıldı. Yapılan denetimlerde Trafiği Tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirmeden 133 sürücüye, Seyir halinde cep telefonu ile konuştuğu tespit edilen 303 sürücüye,Emniyet kemeri kullanmayan 813 sürücüye, ve diğer trafik kurallarını ihlal eden 1256 sürücüye olmak üzere toplamda 2 bin 505 sürücüye, 358 bin 617 TL trafik cezası uygulandı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada “Vatandaşlarımız, Trafik Kuralları açısından sadece Trafik Polislerinin değil, bütün kolluk birimlerimizin gözetiminde olduğunu, kural ihlallerinde ceza ile karşılaşılacağının bilinmesi” konusunda uyarıda bulundu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 358, bin, TL'lik, ceza, kesildi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı