Haber Detayı
27 Mayıs 2019 - Pazartesi 21:15
 
25 yıl önce işlenen cinayet aydınlatıldı
25 yıl önce 23 yaşındaki hamile kadın kaybolan hamile kadının öldürülüp ormanlık alana gömüldüğü ortaya çıktı
Güncel Haberi
25 yıl önce işlenen cinayet aydınlatıldı

Genç kadının evlilik dışı hamile kaldığı gerekçesiyle “kasten öldürülmesi” şüphesi doğrultusunda titizlikle yürütülen çalışmalar kapsamında ekipler, S.Ç’nin akrabalarına yönelik İstanbul’un Arnavutköy ve  Karamürsel’deki adreslerine eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda aralarında S.Ç’nin babası S.K. (71), halası V.M. (56), halasının eşi M.M. (71) ve kuzeni T.M’nin (51) de bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı. 

AZMETTİRDİĞİ TESPİT EDİLDİ
Emniyette ifadesi alınan baba S.K’nin, kızı S.Ç’yi eşinden başka biriyle birliktelik yaşadığı ve hamile kaldığı gerekçesiyle kızının halası V.M. ile eniştesi M.M’yi cinayete azmettirdiği tespit edildi. Hala V.M’nin de 1994 yılında temizlik ve yemek yapması bahanesiyle yeğeni S.Ç’yi Karamürsel’den beraberinde Arnavutköy’deki ikametine getirdiği belirlendi.

BOĞARAK ÖLDÜRDÜKTEN SONRA
Eniştesi M.M. ise emniyetteki ifadesinde, S.Ç’yi gezdirmek maksadıyla Tayakadın mevkisine götürdüğünü ve burada boğarak öldürdükten sonra ormanlık alana gömdüğünü itiraf etti. Şüphelilerin itirafı üzerine olay mahallinde 2 gün önce başlatılan kadına ait cesedin bulunmasına yönelik arama çalışmaları ceset arama köpeği eşliğinde sürüyor.

TUTUKLANARAK
25 yıl önce işlenen S.Ç. cinayetinin şüphelileri maktulün babası S.K. halası V.M, eniştesi M.M ve kuzeni T.M, çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 25, yıl, önce, işlenen, cinayet, aydınlatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı